Gramy razem z WOŚP – ALAB Laboratoria
Główny banner
Gramy razem z WOŚP

Początek roku, to czas, który od zawsze większość z nas kojarzy z czerwonym sercem… Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Już od grudnia mogliśmy zauważyć w sklepach puszki WOŚP, reklamy oraz licytacje unikalnych rzeczy na platformie aukcyjnej.

Jako zespół ALAB laboratoria, po raz kolejny dołączyliśmy i graliśmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a cel był jak zawsze szczyty! W tym roku WOŚP zbierało fundusze na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsy, co umożliwi lepszą terapię tej choroby poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Kolejny rok z rzędu fundacja celuje wysoko i chce pobić rekord, jeśli chodzi o wynik zgromadzonych funduszy, a my chcieliśmy im w tym pomóc! 

W siedzibie głównej ALAB laboratoria, przy ul. Zawodzie 22, postawiliśmy skarbonkę stacjonarną, do której nasi Pracownicy mogli wrzucać datki. Aby rozszerzyć akcję na całą Polskę i umożliwić Pracownikom z laboratoriów i Punktów Pobrań dołączenie do zbiórki, założyliśmy wirtualną puszkę. Cała zebrana kwota trafiła na konto WOŚP. 

Ponadto, nasz sport team wziął udział w charytatywnym biegu WOŚP "Policz się z cukrzycą"! Biegacze pokonali 5 km, startując tradycyjnie z Placu Bankowego w Warszawie. Kwota za pakiety biegowe trafiła w całości na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Dołożyliśmy w ten sposób cegiełkę w wysokości ponad 700 zł.

Nasze hasło brzmi Razem możemy więcej!, dlatego jeśli chcesz z nami robić ciekawe oraz niosące pomoc projekty, a do tego rozwijać się na wymarzonym stanowisku, sprawdź oferty pracy.