22 kwietnia 2022 r. – Dzień Ziemi – ALAB Laboratoria
Główny banner
22 kwietnia 2022 r. - Dzień Ziemi

W piątek 22 kwietnia odbyła się akcja dla Ziemi – 16 osób zgłosiło się jako wolontariusze do sprzątania naszej najbliższej okolicy. Wszyscy mocno się zaangażowali – to był ważny dzień, którego celem było promowanie ochrony środowiska i poszerzanie świadomości ekologicznej.

Wielkie podziękowania dla Wolontariuszy ALAB laboratoria! Razem możemy więcej!

Dbanie o środowisko naturalne jest bliskie naszemu sercu. Zawsze chętnie włączamy się oraz inicjujemy wydarzenia związane z ekologią. To co wyróżnia nas pod tym względem, to na pewno nasza nowa siedziba przy ul. Zawodzie 22. Pod tym adresem mieści się nasze nowocześniejsze laboratorium centralne oraz biuro, w którym wprowadziliśmy wiele eko-rozwiązań, m.in.:

  • Budynek firmy posiada centralny system zarządzania budynkiem BMS (Building Management System), który obejmuje wszystkie instalacje techniczne w siedzibie, nadzorując i monitorując zużycie energii elektrycznej, słonecznej i cieplnej w obiekcie.
  • W układach sterowania i zasilania wentylacji zastosowano falowniki dla oszczędności energii i dobrania właściwego punktu pracy.
  • Woda deszczowa z dachu zbierana jest w specjalnych zbiornikach podziemnych, przeznaczonych do jej magazynowania i podczyszczenia, a następnie jest używana do spłukiwania toalet i podlewania zieleni. Oprócz tego, zebrana woda poprzez stopniowe rozsączanie, w naturalny sposób poprawia zasobność wód gruntowych.
  • W bateriach umywalkowych wykorzystano technologię podczerwieni, aby ograniczyć zużycie wody.
  • Zielony dach zwiększa inercję termiczną, poprawiając mikroklimat oraz zwiększa retencję wód opadowych.

Oczywiście nie zabrakło tak podstawowych elementów jak segregowanie śmieci - pojemniki na odpady komunalne znajdują się wyłącznie w pokojach socjalnych. Segregacja odpadów została podzielona na 5 frakcji: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, bio-odpady , odpady zmieszane.

Kolejne akcje dla dobra środowiska przed nami!