Dobrodzieje się w ALAB laboratoria – ALAB Laboratoria
Główny banner
Dobrodzieje się w ALAB laboratoria

W listopadzie zaangażowaliśmy się w świąteczną akcję dobroczynną „Listy do Św. Mikołaja”, we współpracy z łódzką Fundacją Dobrodzieje się.

Fundacji Dobrodzieje się troszczy się o dzieci z domów dziecka, przebywających w rodzinach zastępczych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Fundacja działa na rzecz rodziny, upowszechniania i ochrony praw dziecka, a także wspierania systemu pieczy zastępczej. Celem organizacji jest m.in. wyrównywanie szans edukacyjnych i zawodowych młodzieży oraz dorosłych będących pod opieką Fundacji, przeciwdziałanie bezrobociu, marginalizacji społecznej, a także wyrównanie szans w dostępie do oświaty, kultury, sztuki i sportu.

To już 5 edycja Listów do Św. Mikołaja, które organizuje Fundacja. W ciągu pięciu lat zebrali łącznie ponad 3 700 prezentów! W ostatniej edycji prezenty dostało ponad 1500 dzieci.

W tym roku dołączyliśmy do akcji pierwszy raz, a nasi wolontariusze zadeklarowali, że spełnią marzenia 88 podopiecznych Fundacji! Pracownicy ALAB chętnie brali udział w akcji indywidualnie, ale również zespołowo. Organizacja przekazała nam w listopadzie 88 przepięknych, ręcznie zdobionych listów do św. Mikołaja od dzieci w różnym wieku – były listy od noworodków, maluchów przedszkolnych, starszych dzieci i nastolatków wchodzących w okres usamodzielniania się. Świąteczne marzenia były przeróżne i czasami zaskakujące 😉 Lego duplo, puzzle, autka i układanki przeważały. W listach były również takie marzenia jak korki do gry w piłkę, bluza ulubionego klubu piłkarskiego, słuchawki bezprzewodowe, zestaw zastawy stołowej dla uwielbiającej gotować 17 letniej dziewczyny, czy zestaw narzędzi dla chłopca, który uczy się w technikum, a prezent pozwoli mu na lepszy start w pracy.

Do akcji zgłosiło się 15 zespołów i 25 osób indywidualnych z biura, laboratoriów i punktów pobrań. Łącznie kupiliśmy 88 prezentów. A w piątek, 9 grudnia, zapakowaliśmy prezenty i pojechaliśmy do Łodzi, aby osobiście je przekazać Fundacji, która w kolejnym kroku wręczy je swoim podopiecznym.

Dziękujemy serdecznie naszym wolontariuszom – za ich zaangażowanie i empatię!

Przed nami kolejne akcje! A jeśli Ty chcesz rozwijać się w firmie odpowiedzialnej społecznie i angażować się w podobne akcje – zobacz oferty pracy i dołącz do nas!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :)